Марокко увійшло в історію чемпіонату світу героїчним приниженням беззубої Іспанії

З неймовірно низьким захисним блоком Марокко виклало все на пенальті проти Іспанії та було нагороджено першим місцем у чвертьфіналі Чемпіонату світу.

Здавалося, такий склад чвертьфіналу ЧС буде досить передбачуваним. За попередні шість матчів на вибування великі зброї знайшли спосіб пробитися до кінця з різним ступенем складності. Але цього разу «Великі звірі» виявилися беззубими та побитими «Атласькими Левами», що призвело до того, що африканська команда вийшла до чвертьфіналу та нагадала всім, що аутсайдери можуть ревіти, що також сильно зашкодило конкуренції. .

Це була шоста спроба Марокко вийти у фінал чемпіонату світу; раніше вони лише один раз виходили за межі групового етапу, у 1986 році, коли вони очолили групу, до якої також входили Англія, Португалія та Польща, перш ніж Лотар Маттаус забив гол у ворота Західної Німеччини, забивши лише за дві хвилини до кінця, вибив їх у другому матчі. круглий.

Того року Марокко виграло одну групову гру: перемога над Португалією з рахунком 3-1 в останній грі. Їхня єдина інша перемога у фіналі була здобута через 12 років у Франції, коли вони знову виграли свою останню групову гру. Але хоча вони перемогли Шотландію з рахунком 3:0, Марокко було усунено за різницею м’ячів від Норвегії.

У 2018 році вони посіли останнє місце у своїй групі й могли взяти лише одне очко в нічию з Іраном (1:1).

Таким чином, команда 2022 року вже виграла стільки ж ігор у фіналі, скільки й раніше, і зрівнялася з найкращим результатом команди ще до того, як ударила по м’ячу. Але виступи марокканської групи свідчили про те, що вони здатні піти ще далі. Вони б повірили в гру.

І було небагато причин, чому вони цього не зробили. Оскільки жоден з інших переможців груп не набрав усіх дев’яти доступних очок у своїх трьох іграх, сім у Марокко було найвищим на турнірі. Вони забили на один гол більше, ніж Бразилія. Маючи дві перемоги, над Канадою та Бельгією, і нічию проти Хорватії, яка посіла друге місце в 2018 році, їм було нікого боятися.

Ступінь, до якого Іспанія виявиться нездоланним об’єктом, завжди залежала від того, яка з їхніх версій представлялася. Сім голів і шість різних бомбардирів проти Коста-Ріки в першому матчі вказували на те, що вони можуть стати грізним суперником для будь-кого, але їх наступні дві гри проти Німеччини, яка втримала їх в одній грі зігравши внічию 1-1, а потім Японії, яка вийшла ззаду, щоб перемогти їх 2-1, також показали, що їх теж можна перемогти.

Марокко обрала низький блок, тому перший тайм пройшов передбачувано. Іспанія володіла більшою частиною м'яча, але не змогла пробити послідовну та наполегливу оборону. Коли Марокко зламав, вони виглядали більш небезпечними, і мали більше шансів на перший тайм, який майже не пройшов без подій. Але ці дві команди, які сварилися за цю оптику в перерві, відчували себе трохи як двоє лисих чоловіків, які сварилися за гребінець. Іспанія обмежилася одним ударом протягом 45 хвилин, незважаючи на 67% володіння м’ячем.

Схоже, гарячкова нервова енергія, яка була очевидною, також виявлялася за межами стадіону, але в дещо більш тривожний спосіб, з повідомленнями про сутички між уболівальниками та охоронцями. Силовики стверджували, що це безбілетні вболівальники, але картина була неоднозначною. Здається, серед них було багато вболівальників з квитками. Правда про цю ситуацію наразі незрозуміла, але вона