Англія – Швеція 4:0: удар Руссо допоміг Левицям покінчити з прокляттям півфіналу Євро-2022

Чудовий гол Алесії Руссо з удару допоміг Англії здобути блискучу перемогу над Швецією з рахунком 4:0 на Євро-2022, поклавши край очікуванню півфінального успіху.

Левиці витримали потужний старт зі Швеції, який побачив, як Стіна Блекстеніус струснула поперечину, і вийшли вперед, коли Бет Мід пробила на 34-й хвилині.

Люсі Бронз подвоїла перевагу Англії через три хвилини після відновлення гри, а магічний момент Руссо, який вийшов на заміну, зробив Англію недосяжною на 68-й хвилині.

Френ Кірбі сміливо завдав удару Хедвіг Ліндаль за 14 хвилин до кінця, коли Англія припинила серію з трьох поразок у півфіналах великих турнірів і забронювала собі місце для експонату неділі на Уемблі.

Англії потрібна була Мері Ерпс, щоб утримати Софію Якобссон на відстані лише через 20 секунд, коли Швеція яскраво стартувала, коли на дев’ятій хвилині Блекстеніус ударом головою з кутового влучив у штангу.

Гра швидко затихла, але Англія контролювала володіння м’ячем, і вони були винагороджені, коли Мід майстерно провів «бронзовий» навіс і зробив точний удар повз Ліндаля.

Бронза помістила голову після подачі Міда в нижній лівий кут, коли «Левиці» феноменально почали другий тайм, а штанга завадила Лорен Хемп зробити три до позначки години.

Ерпс виконав блискучу роботу, утримуючи Блекстеніуса на відстані, поки Швеція шукала шлях повернутися до гри, але Руссо відповів ударом у ноги Ліндаля, щоб підірвати рішучість Швеції.

Кірбі завершила забити, коли помітила колишнього одноклубника по «Челсі» Ліндаля поза межами своєї лінії, щоб завершити гучну перемогу Левиць на Брамолл Лейн.

Що це означає? – Перший трофей чекає на господарів

Збірна Англії не програє в 19 матчах відтоді, як очолила Саріна Вігман, у кожному з останніх 11 матчів є національний рекорд.

Левиці зараз у своєму першому фіналі великого турніру з 2009 року, між ними стоять Німеччина чи Франція, і вони вперше спробують срібло.

Швеція, чия 34-матчева безпрограшна серія нарешті завершилася, тепер програла чотири з п’яти останніх півфіналів на Євро.

Історія манить Мід

Мід шість разів забила ворота на Євро-2022, зробивши її найрезультативнішим гравцем Англії в одному турнірі. Ще один гол встановив би новий рекорд чемпіонатів Європи. Інка Грінгс також забила шість голів за Німеччину в 2009 році.

Ліндал втрачає імпульс

Швеція наблизилася до Фрідоліни Рольфо та Блекстеніуса перед тим, як Ліндаль був здивований зухвалим ударом Руссо. Це був удар для Швеції, і те, що воротар не зміг зупинити Кірбі, не дозволив Кірбі повернутися.

Що далі?

Англія матиме додатковий день, щоб оговтатися від суперників у фіналі, і Вігману доведеться вирішити, чи вибрати ту саму схему для шостої гри поспіль.