Гра чисел: Дортмунд планує покласти край жалюгідній серії Классікера, чи може Хуммельс припинити забивати штрафні

Пройшло багато часу з тих пір, як переможці Классикера не могли опинитися на вершині Бундесліги в кінці гри.

Але навіть дев’ятої поспіль перемоги мюнхенської «Баварії» над дортмундською «Боруссією» на «Сігнал Ідуна Парк» у суботу може бути недостатньо, щоб чемпіони були на вершині.

Баварія вирушить у свій перший протистояння з Дортмундом у цьому сезоні на третьому місці, зрівнявшись за очками з Едіном Терзічем, який посідає четверте місце, оскільки Уніон Берлін несподівано випереджає Фрайбург після восьми ігор.

Це вперше за 13 років, коли жодна команда не входить до двох найкращих на початку цього матчу.

Боруссія Дортмунд уже зазнала трьох поразок у Бундеслізі цього сезону, але вийшла в гру підбадьорена перемогою над Севільєю в Лізі чемпіонів (4:1).

Баварія обіграла Вікторію Пльзень у середині тижня після поразки 0:4 від Баєра, тож на цих вихідних може бути багато голів.

Stats Perform надає інформацію про 132-у зустріч між двома суперниками в усіх змаганнях епохи Бундесліги, вибравши деякі видатні дані Opta.

Дортмунд відчайдушно намагається покласти край сумній серії Классікера

Останній раз Дортмунд перемагав Баварію в серпні 2019 року, коли виграв Суперкубок Німеччини з рахунком 2:0.

Двох авторів голів у цій грі більше немає в клубі: Джейдон Санчо в Манчестер Юнайтед і Пако Алькасер в Шарджі.

Дортмунд не перемагав Баварію в Бундеслізі з моменту перемоги в класичному матчі 3-2 у листопаді 2018 року, Марко Ройс, який вибув цими вихідними через травму щиколотки, виграв дубль.

Тільки проти «Гамбурга» між 1982 і 1985 роками дортмундці програли вісім змагальних матчів поспіль, тож ще одна поразка цими вихідними встановила б небажаний рекорд.

Гуммельс може повернутися в належний час

Матс Хуммельс пропустив обидві гри після міжнародної перерви через хворобу, але може повернутися проти свого колишнього клубу.

Дев'ять із 10 голів Дортмунда в Бундеслізі, пропущених цього сезону, були забиті, коли Гуммельса не було на полі.

Вони забили лише один гол за 512 хвилин, поки досвідчений центральний захисник був на полі, але залишали один гол кожні 23 хвилини без нього.

Терзіч сказав перед матчем: «Ми були б дуже раді, якби він був варіантом. Йдеться про те, щоб побачити, як він себе почуває і як його тіло реагує на навантаження».

Сане та Мусіала стріляють за Баварію, яка забила безкоштовно

Лерой Сане та Джамал Мусіала добре розпочали кампанію на боці Юліана Нагельсманна.

У Сане був важкий початок життя в Баварії після того, як він залишив Манчестер Сіті, але вінгер забив дев'ять голів цього сезону, включаючи чотири в Лізі чемпіонів.

Лише Герд Мюллер забив більше п’яти голів Мусіали у восьми матчах на початку сезону Бундесліги в підлітковому віці, а легенда Баварії та Німеччини забив сім голів на початку кампанії 1965 року – 66.

Відставання може не бути проблемою для чемпіонів, які забивають вільні результати

Часто наголошується на важливості сильного старту, але «Баварія» не надто хвилюється, якщо відстає.

Це тому, що Дортмунд — єдина команда в цій кампанії Бундесліги, яка двічі програла після перших ігор (3-2 проти Вердера Бремен і 3-2 проти Кельна).

Справа не в тому, що «Баварія» повільно рухалася вперед, оскільки вона забила 16 голів у першому таймі в іграх Бундесліги цього сезону, жодна інша команда не забила більше дев’яти.